Ogłoszenia

 

 

Szukaj

Zegar

.

Przedszkole w Łajscach - Grupa "Słoneczka"

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

J. Korczak

 

Dnia 10 października 2016 roku w Zespole Szkół Niepublicznych w Łajscach powstało Przedszkole z grupą 3-5 latków „Słoneczka”. Tego dnia powitaliśmy w naszym przedszkolu najmniejszych mieszkańców naszej oraz okolicznych wsi i razem
z nimi rozpoczęliśmy wspaniałą przygodę. Oto słów kilka
o przedszkolu.
          Przedszkole czynne jest w godz. 8-14 (opcjonalnie do  godz. 15- w razie potrzeb rodziców). W tym czasie dzieci mają dwa posiłki- śniadanie( zapewnia rodzic) z ciepłą herbatką oraz obiad
w ramach dożywiania zapewnia szkoła. Do Przedszkola uczęszcza  w chwili obecnej 12 dzieci z Łajsc i okolicznych miejscowości. Dzieci motywowane przez wychowawczynię rozwijają swoje zdolności plastyczne, muzyczne, taneczne oraz językowe. Nauczyciel prowadzi z nimi profilaktykę logopedyczną oraz zajęcia wyrównawcze dla dzieci zdolnych, muzykoterapię z elementami bajkoterapii. Dzieci biorą udział zajęciach z j. angielskiego, religii oraz tańcach, a także w zajęciach z rytmiki.
           Przedszkole jest kolorowe i przytulne. Sala przedszkolna wyposażona jest w zabawki oraz pomoce dydaktyczne. Dzieci mają możliwość leżakowania oraz relaksacji poobiedniej przy muzyce. Każde z dzieci ma własną półeczkę oraz indywidualne miejsce
w szatni. Dzieci mają osobną kolorową łazienkę oraz prysznic
(w trakcie modernizacji). Do dyspozycji przedszkola jest także sala gimnastyczna oraz przedszkolny plac zabaw.
           Celem naszego Przedszkola jest zapewnienie dziecku „domowych” warunków potrzebnych do pełnego rozwoju osobowego zgodnego z jego indywidualnymi możliwościami. Wychowawczyni w przedszkolu pełni funkcję modelową, wychowawczą i dydaktyczną, przez co zachęca dzieci do rozwoju własnych zainteresowań oraz kreatywnych rozwiązań. Dążeniem Przedszkola jest osiągniecie przez dziecka dojrzałości społecznej, fizycznej i duchowej oraz stworzenie sytuacji do „ nauki poprzez zabawę”.
          Zapraszamy wszystkie chętne trzy-, cztero- i pięciolatki
do wspólnej zabawy w naszym Przedszkolu! 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice!

 

Trwają zapisy do Naszego Przedszkola 
     Wychowawczynie z wielką przyjemnością spotkają się ze wszystkimi rodzicami chcącymi zapisać swoje dziecko do przedszkola i udzielą wszelkich informacji. Indywidualny kontakt z rodzicami  pozwoli na poznanie  potrzeb dzieci  i ich opiekunów.
   Kontakt telefoniczny z wychowawczynią pod nr tel. 500 274 223

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Kalendarz

«  październik 2019  »
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031