.

Przedszkole w Łajscach

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
                                                                                    J. Korczak

 Witamy serdecznie  na stronie naszego przedszkola!!!

 

email  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Tel. kontaktowy- 500 274 223

 

          Nasze przedszkole czynne jest w godz. 7-15 (opcjonalnie dłużej w razie potrzeb rodziców). W tym czasie dzieci spożywają dwa posiłki- śniadanie (zapewnia rodzic) z ciepłą herbatką oraz obiad w ramach dożywiania (catering prowadzi firma Grubcio z Jasła). Przedszkole składa się z dwóch oddziałów: 2,5-4 letnie Krasnale oraz 5-6 letnie Wędrowniczki.
                W przedszkolu prowadzona jest także terapia logopedyczna dzieci zgodna
z potrzebami. Każde dziecko zakwalifikowane przez szkolnego logopedę ma prowadzoną terapię. Gabinet logopedyczny jest w pełni wyposażony, kolorowy i bardzo podoba się dzieciom. Dla dzieci ze SPE również prowadzone są zajęcia przez specjalistów tj. oligenofrenopedagoga oraz specjalistę w terapii dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera.
                 Dzieci motywowane przez wychowawczynie rozwijają swoje zdolności plastyczne, muzyczne, taneczne oraz językowe. Nauczyciel prowadzi z nimi profilaktykę logopedyczną oraz zajęcia wyrównawcze dla dzieci zdolnych, muzykoterapię z elementami bajkoterapii. Dzieci biorą udział zajęciach z j. angielskiego, religii oraz tańcach prowadzonych przez Tomasza Berkowicza. 
                 Sale przedszkolne są kolorowe i przytulne. Wyposażone są w zabawki oraz pomoce dydaktyczne. W sali dzieci mają przepiękne mebelki oraz wiele atrakcyjnych kącików do zabawy. Dzieci mają możliwość leżakowania oraz relaksacji poobiedniej przy muzyce. Przedszkolaki dbają też o swoje ząbki szczotkując je codziennie. Każde z dzieci ma własną półeczkę, leżaczek oraz indywidualne miejsce w szatni. Dzieci mają osobną kolorową łazienkę oraz prysznic. Do dyspozycji przedszkola jest także sala gimnastyczna oraz przedszkolny plac zabaw. 
                 Celem naszego Przedszkola jest zapewnienie dziecku „domowych” warunków potrzebnych do pełnego rozwoju osobowego zgodnego z jego indywidualnymi możliwościami. Wychowawczyni w przedszkolu pełni funkcję modelową, wychowawczą i dydaktyczną, przez co zachęca dzieci do rozwoju własnych zainteresowań oraz kreatywnych rozwiązań. Dążeniem Przedszkola jest osiągniecie przez dziecka dojrzałości społecznej, fizycznej i duchowej oraz stworzenie sytuacji do „ nauki poprzez zabawę”.
                  Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w przedziale wiekowym od 2,5 do 6 lat do wspólnej zabawy i nauki w naszym Przedszkolu! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendarz

«  lipiec 2024  »
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031